07.11.2018 18:47   |   Небезпечні хвороби

У планах ВОЗ до 2035 року зменшити смертність від туберкульозу на 95%

КИЇВ. 7 листопада. АМН. Нещодавно у Тбілісі (Грузія) відбулася Регіональна конференція країн Східної Європи та Центральної Азії щодо визначення прогресу у реалізації Плану дій по боротьбі з туберкульозом для Європейського регіону ВООЗ на 2016–2020 рр.

Припинення епідемії туберкульозу (ТБ) до 2030 р. є одним із цільових показників у галузі охорони здоров’я в рамках Цілей сталого розвитку. ВООЗ визначила цільовий показник зі зниження смертності від ТБ на 95% і захворюваності — на 90% до 2035 р. Досягнути цих результатів можна за рахунок подальшої розбудови трьох стратегічних напрямів:

інтегровані та орієнтовані на пацієнта лікування і профілактика;
чітка політика та системна підтримка;
інтенсифікація досліджень та інновації.

Ці напрями визначено у Плані дій по боротьбі з туберкульозом для Європейського регіону ВООЗ на 2016–2020 рр., і країни регіону вже кілька років виконують відповідні національні плани. Сьогодні важливо оцінити прогрес на цьому шляху, проаналізувати потреби та виклики і запланувати конкретні подальші дії (наприклад, ВООЗ рекомендувала нові протитуберкульозні препарати для лікування туберкульозу з лікарською стійкістю).

Джерело: АМН