01.12.2018 13:36   |   Небезпечні хвороби

В Україні близько чверті мільйона ВІЛ-інфікованих людей

В Україні близько чверті мільйона ВІЛ-інфікованих людей

КИЇВ. 1 грудня. АМН. В Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тисяч осіб, і тільки кожен другий з них знає про свій діагноз. Таку статистику опублікувала громадська організація "Ла Страда-Україна".

"Станом на 1 травня 2018 року на обліку перебувало 143 766 ВІЛ-позитивних пацієнтів. Однак, за оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тис. осіб. І тільки кожен другий з них знає про свій діагноз", - зазначили в організації.

При цьому в "Ла Страді" уточнили, що Україна протягом тривалого періоду є лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції, хоча в цілому в світі за останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%.

У 1996 році чоловіки становили 80% від загальної кількості інфікованих в Україні, за 10 років показники за статтю майже зрівнялись. Сьогодні половину ВІЛ-інфікованих в Україні становлять жінки, і ця кількість постійно зростає. Одним з факторів поширення ВІЛ серед жінок є, в тому числі, і сексуальне насильство.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100