29.02.2012 14:05   |   Небезпечні хвороби
Автор: Ольга Завгородня

Через 3 роки інфікування ВІЛ в лікарнях зменшиться на 80%

Через 3 роки інфікування ВІЛ в лікарнях зменшиться на 80%

КИЇВ. 29 лютого. АМН. До 2015 року інфікування ВІЛом в українських лікарнях має зменшитись на 80%. Такі задачі ставить перед собою ВООЗ в "Европейському плані дій з ВІЛ/СНІДу на 2012-2015 роки".

Для досягнення такої мети Всесвітня організація здоров'я вважає необхідним розширювати добровільне, безоплатне донорство крові і відмовитися від платного донорства. Також необхідно проводити якісний скринінг усієї донорської крові на ВІЛ, розробляти методологію для раціонального застосування ін’єкцій. Одним з пріоритетів є забезпечення безпечної утилізації гострих предметів та інших забруднених кров'ю матеріалів. Важливим є і проведення постконтактної профілактики для осіб, що мали контакт з ВІЛ при виконанні професійних обов'язків.

Нагадаємо, в 2005 році в лікарні Маріуполя трьом дітям була влита донорська плазма, яка виявилась зараженою через відсутність належного контролю медичного працівника. Під час першої кримінальної справи лікаря виправдали, потім ще 2 рази поверталися на дорозслідування. Загалом справа тягнулася 6 років. Медика визнали винним. Кожна потерпіла дитина отримала компенсацію в розмірі 20 тис. грн.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100