05.03.2012 13:43   |   Небезпечні хвороби
Автор: Ольга Завгородня

В селах покращать діагностику туберкульозу

В селах покращать діагностику туберкульозу

КИЇВ. 5 березня. АМН. Експерти обговорили необхідність покращення діагностування туберкульозу в селах та малих містах. Про це АМН повідомили у прес-службі Державної служби з соціально-небезпечних захворювань.

Про це йшлося в рамках двох круглих столів, участь у яких взяли фахівці Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Міністерства соціальної політики України, Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського, ВООЗ, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», регіональні координатори – фтизіатри та представники обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В ході обговорення було підбито першоквартальні підсумки проекту «Покращення діагностики та лікування туберкульозу серед груп високого ризику у сільській місцевості та у малих містах України», який здійснюється зафінансової підтримки ВООЗ в рамках програми «Stop TB Partnership ТB-Reach».

Один із круглих столів проходив у рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз», що фінансується Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» (проект «Зменшення тягарю туберкульозу в Україні шляхом зниження епідемії туберкульозу серед уразливих груп»/«Зупинимо туберкульоз в Україні» за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією).

На круглому столі обговорені основні проблеми, що виникають у налагодженні комунікації між установами та організаціями що працюють в сфері протидії поширення туберкульозу в Україні, в тому числі серед основних виконавців Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні".

Спільним рішенням учасників зустрічі (серед яких ВООЗ, БФ «Розвиток України», установи та організації, що працюють в сфері протидії поширення туберкульозу в Україні) створено проект плану спільних дій та комунікаційних заходів, з метою встановлення ефективної комунікації організаціями та установами.

Нагадаємо, у бактерії, що викликає туберкульоз (ТБ), може розвиватися стійкість до протимікробних препаратів, які використовуються для лікування хвороби. Туберкульоз з множинною медикаментозною стійкістю (ММС-ТБ) - це ТБ, який не реагує, щонайменше, на ізоніазид і рифампіцин, два найпотужніших протитуберкульозних препарати. З кожним роком реєструється все більше випадків ММС-ТБ.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100