08.07.2013 02:39   |   Відео-новини
Автор: Тетяна Ганницька

Галюциногенні гриби стирають спогади про страх і біль

Галюциногенні гриби стирають спогади  про страх і біль

КИЇВ. 8 червня. АМН. Активний інгредієнт псилоцибін, що міститься в галюциногенних грибах допомагає стирати спогади про страх і біль, а невеликі дози речовини стимулюють нейрогенез – процес утворення нових клітин мозку. Відомості про відкриття, зроблене командою дослідників з Університету Південної Флориди, опубліковані в журналі Experimental Brain Research.

Досліди на мишах дозволили вченим виявити, що псилоцибін змушував мишей швидше забувати негативний досвід, а саме удар електричним зарядом.

У тварин в експериментальній камері дослідники виробляли умовний рефлекс. Відразу після різкого звуку миші отримували удар струмом. Так, після багаторазового повторення цих дій миші завмирали, як тільки чули звук, демонструючи страх. Виробивши і закріпивши умовний рефлекс у гризунів, вчені знову поміщали їх у камеру, знову включали звук, але вже не били струмом. Пам'ять про перенесений страху поступово згасала у тварин.

Було з'ясовано, що у мишей, яким ввели перед досвідом псилоцибін, ці негативні спогади стиралися швидше, ніж у тварин з контрольної групи, які отримували ін'єкції фізіологічного розчину.

Псилоцибін – психоделік з галюциногенні властивості, був витягнутий вперше з грибів Psilocybe Mexicana, що ростуть у Центральній Америці.. Його намагалися не раз використовувати в медичних цілях для лікування депресій, а також посттравматичного синдрому, хоча у багатьох країнах псилоцибін заборонений.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100