08.07.2013 02:39   |   Відео-новини
Автор: Тетяна Ганницька

Галюциногенні гриби стирають спогади про страх і біль

КИЇВ. 8 червня. АМН. Активний інгредієнт псилоцибін, що міститься в галюциногенних грибах допомагає стирати спогади про страх і біль, а невеликі дози речовини стимулюють нейрогенез – процес утворення нових клітин мозку. Відомості про відкриття, зроблене командою дослідників з Університету Південної Флориди, опубліковані в журналі Experimental Brain Research.

Досліди на мишах дозволили вченим виявити, що псилоцибін змушував мишей швидше забувати негативний досвід, а саме удар електричним зарядом.

У тварин в експериментальній камері дослідники виробляли умовний рефлекс. Відразу після різкого звуку миші отримували удар струмом. Так, після багаторазового повторення цих дій миші завмирали, як тільки чули звук, демонструючи страх. Виробивши і закріпивши умовний рефлекс у гризунів, вчені знову поміщали їх у камеру, знову включали звук, але вже не били струмом. Пам'ять про перенесений страху поступово згасала у тварин.

Було з'ясовано, що у мишей, яким ввели перед досвідом псилоцибін, ці негативні спогади стиралися швидше, ніж у тварин з контрольної групи, які отримували ін'єкції фізіологічного розчину.

Псилоцибін – психоделік з галюциногенні властивості, був витягнутий вперше з грибів Psilocybe Mexicana, що ростуть у Центральній Америці.. Його намагалися не раз використовувати в медичних цілях для лікування депресій, а також посттравматичного синдрому, хоча у багатьох країнах псилоцибін заборонений.

Джерело: АМН