24.02.2014 21:55   |   Відео-новини
Автор: Тетяна Ганницька

Як робота впливає на здоров'я подружжя?

КИЇВ. 24 лютого. АМН. Якщо чоловіки залишаються на роботі допізна, то це йде на користь здоров'ю їхніх дружин. А ось переробки жінок, навпаки, роблять їх чоловіків менш здоровими, як з'ясували вчені з Університету Техасу в Далласі, пишуть іноземні ЗМІ.

Чим довше працює чоловік, то вище буде його зарплата, яку він принесе дружині. А зростання сімейного добробуту прямо позначається на зміцненні жіночого здоров'я. Такого висновку дійшли американські вчені. Правда, їх модель жіночого здоров'я працює тільки в тому випадку, якщо в родині здобувачами бувають і чоловік, і дружина. Якщо  йдеться про більш традиційну, старомодну сім'ю, в якій дружина сидить вдома і виховує дітей, а чоловік працює, то переробки чоловіки не зроблять його жінкуздоровою і щасливою.

Вчені вимірювали вплив тривалості робочого дня на здоров'я подружжя за трьома ключовими показниками: сімейний достаток, рівень стресу і час для вправ. Старанно працювали чоловіки забезпечували дружин помітно більшим достатком, що знижувало рівень стресу у жінки і навіть давало їй можливість займатися своїм здоров'ям.. Приміром, записуватися в хороший зал або дотримуватися здорового харчування.

А ось більше працювали дружини, навпаки, наносили здоров'ю своїх чоловіків тільки шкоду. Це було пов'язано з тим, що їх дохід навіть при переробках був не таким значним (на жаль, гендерної рівності в оплаті праці ще не існує), і вони приділяли чоловікам менше часу. Чоловіки гірше харчувалися, рідше відвідували лікарів, а також відчували більше стресу через те, що їх дружинам доводилося забезпечувати сім'ю, порушуючи звичний порядок речей.

Джерело: АМН