21.09.2018 10:25   |   Відео-новини

Нардепи розповіли про свої витрати на ліки і передумали закривати аптеки

КИЇВ. 21 вересня. АМН. Народні депутати України – часті гості аптек. На ліки народні обранці, як і інші українці, витрачають чималі кошти. Про це, а також про своє ставлення до законодавчої ініціативи своїх же колег, яка передбачає скорочення аптечних закладів в Україні, депутати розповіли кореспонденту УНН у кулуарах парламенту.

Зауважимо, що приводом для проведення інтерв’ю з політиками став нещодавно зареєстрований у ВРУ так званий “аптечний” законопроект № 8591. Документ, зокрема, пропонує значно скоротити кількість аптечних закладів в країні за географічним принципом, а також передбачає значні обмеження на ведення аптечного бізнесу.

Тож більшість опитаних заявили, що не бачать потреби у закритті аптек в Україні, тому що, по-перше, вони забезпечують фізичну доступність ліків, а по-друге, штучне втручання у роботу ринкових механізмів знищить конкуренцію й спровокує подорожчання лікарських засобів, які і так сьогодні не дешеві.

“Я думаю, що зменшення кількості аптек призведе до росту цін на ліки. Більше того, я переконаний, що депутати не мають права втручатися у господарську діяльність українських підприємств”, — заявив народний депутат Олександр Лівік.

“Може, ми зменшимо кількість продуктових магазинів — і продукти стануть дешевшими?” — зазначив нардеп Геннадій Кривошея.

“Це так звана монополія. Можливо, це гра в чиїхось інтересах. Я не думаю, що ми маємо право обмежувати кількість магазинів, аптек, перукарень, стоянок. Це — не розумно. Голосувати за таке я не буду”, — підкреслив народний депутат Вадим Підберезняк.

“Мені здається, що таке ручне регулювання ринку — це повернення до соціалізму. Я думаю, що ринок сам врегулює, і тут важливу функцію зараз відіграє МОЗ, яке принаймні встановлює якісь правила гри на цьому ринку. Але втручатися у кількість аптек, у цінову політику — мені здається, що це чиясь задумка монополізувати ринок і нічого більше”, — додав депутат Андрій Левус.

На думку голови податкового Комітету ВРУ Ніни Южаніної, штучне регулювання аптечного ринку призведе до дефіциту ліків.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MblKH48NAOg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Джерело: АМН