11.02.2019 20:33   |   Відео-новини

Аптеки свідомо завищують вартість ліків у вихідні дні

Аптеки свідомо завищують вартість ліків у вихідні дні

КИЇВ. 11 лютого. АМН. Українські аптеки перетворилися на супермаркети. Бізнес ставить собі за мету заробити на здоров'ї українців шляхом маніпуляцій із цінами. Про це йдеться у журналістському розслідування ТРК Україна, передає УНН.

Так, журналісти дослідили, що у вихідні дні вартість одних і тих самих ліків в українських аптеках може бути значно вищою, аніж у будні. Повідомляється, що провізори двічі на тиждень - у п'ятницю та у понеділок - переклеюють цінники.

"Враховуючи те, що навіть найменша аптека у своєму арсеналі має близько 4 тис. найменувань товару, а у великих аптеках їх до 10 тис., уявіть скільки часу і сил треба на це витратити", - йдеться у журналістському розслідуванні.

Покупець ризикує бути обманутим, якщо купує не цілу упаковку ліків, а половину чи третину, дослідили журналісти.

Приміром, якщо упаковка ліків коштує 58 грн, то за один із двох її блістерів споживач заплатить не 29, а 30 грн. Це законно, але про це працівники аптеки українців не попереджають, йдеться у розслідуванні журналістів.

Журналісти також дійшли висновку, що ціна у аптечному чеку напряму залежить від зовнішнього вигляду покупця.

"Чим заможніше він виглядає - тим більше заплатить за ліки", - йдеться у журналістському розслідуванні.

Для того, аби зекономити в аптеці, не варто купувати ліки, які стоять на вітрині, попереджають журналісти.

"З виробниками препаратів, які стоять на видному місці, аптека підписує маркетингові угоди. У договорах фіксують навіть метраж полиць, де буде виставлено товар. Поряд із пріоритетними препаратами заборонено виставляти продукцію конкурентів із однаковими властивостями", - йдеться у розслідуванні.

Аби не переплачувати за ліки в українських аптеках, споживач має запитати у провізора, чим дорожчий препарат якісніший від дешевого аналога. Відповідь на кшталт "застарілий", або "вітчизняний" не є аргументом, попереджають журналісти.

Нагадаємо, аптеки зловживають цінами на ліки в період епідемій.

Так, на жарознижувальних препаратах деякі аптеки накручують по 40% маржі, а ціни на анальгін різняться утричі.

У Верховній Раді озвучили свою версію дорожнечі ліків в Україні. Нардепи вважають, що ціни завищені ще й через монополізацію ринку з боку мережевих аптек.

З метою змінити ситуацію, у парламент був внесений законопроект №8591. Він передбачає значні обмеження для мережевого аптечного бізнесу.

Документ також висуває вимогу про обов'язкову вищу фармацевтичну освіту до кожного бізнесмена-аптекаря.

Проти законопроекту виступили мережевики. При цьому, дрібний і середній бізнес документ повністю підтримали. Сьогодні "аптечний закон" перебуває на доопрацюванні у його авторів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100