14.08.2018 20:19   |   Вилікуй себе сам

Супрун розповіла, як малорухливий спосіб життя вбиває людей

Супрун розповіла, як малорухливий спосіб життя вбиває людей

КИЇВ. 14 серпня. АМН. Години сидіння чи лежання буквально вбивають людей. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук написала т.в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Незалежно від віку чи наявних проблем зі здоров‘ям, години, які ми витрачаємо на сидіння в офісних кріслах, автомобілях або ж на дивані, буквально нас вбивають. А саме 9% людей по всьому світу щорічно», - повідомила Супрун.

Втім, цьому можна ефективно протидіяти, вважає вона.

"Рецепт дуже простий - фізична активність. Яка саме і в якій кількості вже визначили науковці. Від 60 до 75 хвилин помірної фізичної активності, таких як ходьба, катання на велосипеді або гра в теніс, нівелюють смертельні ризики навіть від тривалого сидіння - близько 8 годин.
Чим інтенсивніше активність, тим менше часу потрібно, щоб побороти негативні наслідки.

Наприклад, більш енергійні заняття як швидкий біг, футбол, катання на горбистій місцевості чи спінінг, мають позитивний ефект від приблизно 25 хвилин заняття. Знову-таки навіть якщо ви увесь день просиділи за столом», - повідомила т.в.о міністра.

Цікавим є факт, що в цьому ж дослідженні науковці проаналізували різні типи сидіння.

«А саме під час рутинної роботи за столом та перегляду телевізора. Здавалось би, різниці бути не може, проте було визначено, що час перед телевізором значно небезпечніший за звичне сидіння. До того ж, фізична активність в цьому випадку спрацьовує не так ефективно.

Пояснення наступне: дивлячись телевізор, ми більш схильні їсти нездорову їжу та довго сидіти на одному місці, ніж в робочий час. Тому небезпека від малорухливості зростає в рази.

Це не означає, що ви маєте визначати конкретно 25 чи 60 хвилин часу на свої заняття спортом. Рухайтесь якомога більше. А головне - регулярно! Свої заняття можна розбити на кілька блоків протягом дня, що також матиме позитивний ефект на ваше здоров’я», - написала Супрун.

Джерело: АМН
Коментарі (0)
Теги:    Супрун


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100