24.08.2018 08:53   |   Вилікуй себе сам

Гіперурікемія: причини надлишку сечової кислоти в організмі

Гіперурікемія: причини надлишку сечової кислоти в організмі

У медицині високий рівень сечової кислоти у крові відомий за терміном “гіперурікемія": як наслідок, кислота осідає у суглобах, не виводиться природнім шляхом, викликаючи набряки тощо.

Основні причини надлишку сечової кислоти в організмі

1. Неправильне харчування

Незбалансований раціон є не єдиною причиною підвищення рівня сечової кислоти в організмі, проте раціон є одним з ключових факторів у питанні контролю цього важливого показника. До накопичення сечової кислоти у крові призводять такі продукти: м’ясо, тельбухи (зокрема, лівер), риба, сосиски та бургери. Не варто зловживати й сіллю, адже вона не тільки підвищує рівень сечової кислоти, але й шкодить здоров’ю у цілому.

2. Рафінований цукор

Якщо ви хочете підтримати баланс сечової кислоти в організмі, рекомендуємо відмовитися від продуктів та страв з високим вмістом цукру. Не варто зловживати солодощами, рафінованим цукром, випічкою, газованими солодкими напоями, пакетованими фруктовими соками та шоколадними цукерками.

3. Зловживання алкогольними напоями


Регулярне вживання алкоголю погіршує процес засвоєння сечової кислоти печінкою. Це призводить до надлишку сечової кислоти та накопичення алкогольних речовин в організмі. У результаті кількість корисних бактерій значно зменшується, а кишкова флора погіршується.

4. Сечогінні медикаменти

Препарати із сечогінними властивостями стимулюють вироблення сечі з метою регулювання кров’яного тиску. Під час вживання сечогінних препаратів нирки працюють значно інтенсивніше. При цьому зайва рідина виводиться з організму, проте ризик накопичення надлишку сечової кислоти суттєво зростає.

5. Ожиріння та зайва вага

Вага має безпосередній вплив на ризик розвитку подагри – захворювання, яке виникає через накопичення сечової кислоти у суглобах та її подальшої кристалізації.

За матеріалами сайту Країна Здоров’я
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100