28.08.2018 13:50   |   Вилікуй себе сам

Адаптогени, дія яких клінічно підтверджена

Адаптогени, дія яких клінічно підтверджена

КИЇВ. 28 серпня. АМН. Термін «адаптогени» увійшов в ужиток в 1947 році. Вперше його використав російський вчений Микола Лазарєв. Адаптогенами він назвав речовини натурального походження, які мають тонізуючий ефект і підвищують стійкість організму до стресів.

Як відноситься до адаптогенів доказова медицина

Європейське агентство лікарських засобів вважає адаптогени недостатньо вивченими і такими, що потребують додаткових клінічних та доклінічних досліджень. А тому класифікує їх як біологічно активні добавки або засоби традиційної медицини.

Проте термін активно використовується в дослідженнях, а окремі рослини, що вважаються адаптогенами, дійсно тонізують організм і захищають його від стресів.

Нижче - рослини, користь яких підтверджена дослідженнями.

Перед застосуванням будь-яких препаратів проконсультуйтеся з лікарем.

Популярні адаптогени:

Женьшень
Регулярне вживання настоянки женьшеню підвищує розумову активність і допомагає легше переносити стреси.

Елеутерокок
Цей чагарник сприяє підвищенню витривалості і м'язової сили і поліпшення пам'яті. У європейських країнах його використання схвалене для лікування синдрому хронічної втоми і порушення концентрації уваги.

Родіола рожева
Допомагає. збалансувати рівень кортизолу, тому часто рекомендується в якості рослинного антидепресанту. За рахунок підвищення рівня нейромедіаторів (дофаміну, норадреналіну та серотоніну) в мозку збільшує здатність до навчання, покращує пам'ять і працездатність.

Ашваганда
Позбавляє від стресу за рахунок зниження рівня кортизолу. Крім того, допомагає при хронічній втомі і безсонні.

Кордицепс
Унікальний лікарський гриб, підвищувальний  стійкість до стресів. В його складі є бета-глюкани, що  допомагають підтримувати імунні функції організму.

Мака
Порошок з кореня цієї рослини, як показали дослідження, може позбавити від депресії і занепокоєння.

Льовзея
Збільшує стійкість організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища і фізичних навантажень, підвищує тиск. Може використовуватися для прискорення акліматизації.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100