01.09.2018 12:39   |   Вилікуй себе сам

Українці витрачають мільярди на ліки, які не допомагають

Українці витрачають мільярди на ліки, які не допомагають

КИЇВ. 1 вересня. АМН. Минулого року українці витратили майже 14 млрд гривень на ліки, які є неефективними і не допомагають при лікуванні тих чи інших хвороб. Про це поінформувала на своїй сторінці в Facebook виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, передає УНН.

"26% грошей, які українці витратили на ліки в аптеках у 2017 році, пішли на препарати, які не допомагають. Це 13,9 млрд грн з 53,6 млрд, які всього були витрачені в аптеках минулого року", - відзначає керівник МОЗ.

Супрун додала, що за останні 5 років українці витратили 3,6 млрд дол. на препарати без доведеної ефективності.

"Українці витрачають мільярди на різні нейропротектори і ноотропи, гепатопротектори, кардіопротектори, хондропротектори і препарати від гострих респіраторних інфекцій, які також не мають доказової бази застосування... Ситуація, в якій громадяни витрачають шалені гроші на ліки без доведеної ефективності, є неприйнятною. Приймати сумнівні лікарські засоби дуже ризиковано для здоров'я. А за ці гроші можна було б отримати дійсно необхідне і якісне лікування", - підкреслює Супрун.

Нагадаємо, аптеки б'ють на сполох через "гугл-лікування" українців.

Тенденція призначати собі ліки через Інтернет серед наших пацієнтів набуває загрозливих масштабів, заявили в АПАУ.

Крім цього, українці часто просять в аптеці продати їм ліки з реклами.

"Ми є свідками того, що кожен другий відвідувач аптеки просить продати ліки, які він бачив в рекламі, і які, на його думку, повинні допомогти йому полегшити симптоми хвороби. На уточнювальні питання провізорів про рекомендовану дозі або про потрібну кількість ліків для проходження рекомендованого курсу - такі клієнти відповідей не мають. Звичайно, аптекар готовий надати більш вичерпну інформацію про запитуваний препарат, проте він не може замінити лікаря", - пояснює директор АПАУ Володимир Руденко.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100