04.09.2018 12:36   |   Вилікуй себе сам

Гіподинамія смертельно небезпечна

Гіподинамія смертельно небезпечна

КИЇВ. 4 серпня. АМН. Постійно проводити час сидячи - смертельно небезпечно. До такого висновку прийшли фахівці Американського онкологічного товариства

Відомості були отримані в результаті аналізу даних про 128 тис. чоловіків і жінок, які збиралися протягом 21 років. За цей період померло близько 49 тис. осіб.

Медики встановили зв'язок гіподинамії з ризиком смерті від цілого ряду захворювань. Малорухливий спосіб життя підвищує ризики розвитку 14 основних груп захворювань - раку, хвороб серцево-судинної системи, цукрового діабету, захворювань опорно-рухового апарату, нирок, легень (ХОЗЛ), печінки, шлунково-кишкового тракту, хвороб Паркінсона й Альцгеймера, нервових розладів. На думку вчених, існує навіть зв'язок між тривалим сидінням і схильністю до суїциду.

«Якщо людина знаходиться в сидячому положенні 6 і більше годин на добу, ризик передчасної смерті підвищується на 19% в порівнянні з людьми, які проводять сидячи менше 3 годин», - встановили автори нової роботи.

Як гіподинамія впливає на організм людини, поки залишається невідомим. На думку фахівців, звичка сидіти може сприяти підвищенню рівня тригліцеридів, глюкози в крові, артеріального тиску і інсуліну. Імовірність розвитку різних захворювань також оцінюється по-різному: від 10% для раку до 60% при порушеннях опорно-рухового апарату.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100