17.09.2018 13:13   |   Вилікуй себе сам

Супрун розповіла про користь суперфудів

Супрун розповіла про користь суперфудів

КИЇВ. 17 вересня. АМН. Науковці впевнені, що користь суперфудів перевищено. Про це у своєму пості пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Суперфуди - це продукти, які містять високу концентрацію поживних речовин та збагачені великою кількістю мікроелементів, вітамінів та мінералів. Зазвичай це екзотичні фрукти, овочі, ягоди, насіння чи зерна, які начебто здатні принести величезну користь для здоров‘я.

«Науковці ж стверджують, що цінність цих продуктів значно перевищена, а їх виробники використовують маркетингові хитрощі задля збільшення прибутків.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) переглянуло дослідження щодо поживності таких продуктів та не знайшло настільки реальних доказів їх користі для здоров‘я, як стверджують її виробники (https://goo.gl/yzGYrZ). Так, наприклад, Cancer Research UK зазначає, що поки існує мало наукових доказів, що саме ці продукти здатні зменшувати ризики появи онкологічних захворювань (https://goo.gl/RyzQoj). Втім, виробники суперфудів часто вказують, що це навпаки», - написала Супрун.

Вона зауважила, що попит на акі продукти швидко зростає. За даними одного з досліджень, у світі з 2011 по 2015 роки попит на супер-їжу зріс на 202%. Вони дуже популярні у багатьох західних країнах.

«В Україні суперфуди лише нещодавно почали набувати популярності. На полицях в магазинах можна побачити продукти з екзотичними назвами, наприклад, ягоди годжі, чіа, кіноа, спіруліна чи фізаліс. Деякі з них справді мають високу поживність, вміст вітамінів та мінералів та є потенційно корисними. Втім, не можна стверджувати, що вони мають беззаперечну користь для всіх.
Тому якщо ви вирішили додати до свого раціону щось нове та екзотичне - будьте уважні. Варто зважати на те, що продукти, які називаються суперфудом, не завжди мають очікувану поживну цінність, а для когось можуть бути навіть протипоказані.

Краще проконсультуйтесь зі своїм лікарем, щоб уникнути будь-яких ризиків для здоров’я», - поясила Супрун.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100