22.10.2018 13:02   |   Вилікуй себе сам

Супрун лякає українців "осіннім" гіпертонічним кризом

Супрун лякає українців "осіннім" гіпертонічним кризом

КИЇВ. 22 жовтня. АМН. Восени на нас “полюють” не лише нежить та застуда, погіршується також перебіг багатьох хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних. У багатьох відбувається загострення такого поширеного захворювання як артеріальна гіпертензія — гіпертонічний криз. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала про це на своїй сторінці у Фейсбук.

Гіпертонічний криз — це раптове та значне підвищення артеріального тиску від базового рівня. Загрозу здоров’ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 180 та/або 120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами. Зокрема розвиток мозкового інсульту, інфаркту міокарда, набряку легень. Важливо, що не тільки дуже високий рівень артеріального тиску, а й ступінь його зростання може стати причиною розвитку тяжких ускладнень артеріальної гіпертензії.

Запам’ятайте ці симптоми. Якщо помітите їх у себе або ваших близьких — негайно дзвоніть 103:
- інтенсивній біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця
- порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя
- інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору
- нудота й блювання
- задишка
- судоми
- відсутність свідомості
- виражені тривожні розлади
Супрун наголосила, що у більшості випадків знадобиться госпіталізація для уточнення діагнозу та лікування.

"Однак, частіше трапляється, що значне раптове підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, відчуттям тривоги, серцебиттям. Натомість вищеперелічені симптоми відсутні. Такі стани не потребують виклику швидкої та можуть лікуватись амбулаторно. Для зниження тиску використовуються антигіпертензивні препарати у таблетках.

Найкращим способом запобігання гіпертонічним кризам — ефективна взаємодія з лікарем. Тільки фахівець може підібрати ефективне лікування, яке допоможе контролювати хворобу. Не менш важливо дотримувати здорового способу життя — відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами та обмежити сіль у раціоні до 5 г на добу", - написала в.о. міністра.

Вона порадила самостійно вимірювати тиск, щоби вчасно виявити його зростання і звернутися до лікаря.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100