25.03.2019 17:09   |   

Третина латвійців нарікають на високу вартість ліків

Третина латвійців нарікають на високу вартість ліків

КИЇВ. 25 березня. АМН. Жителів Латвії обтяжують витрати на медичні препарати. На високу вартість ліків нарікають 30% латвійців, передає УНН з посиланням на lv.sputniknews.

Щоб змінити ситуацію - треба розвивати систему компенсації вартості ліків, вважає віце-президент Латвійського товариства лікарів Маріс Плявіньш.

"Компенсація поширюється приблизно на 30% всіх ліків, які продаються в країні. Якщо система компенсації буде охоплювати хоча б дві третини всіх ліків, то під контролем держави система зможе працювати більш ефективно. Доступність лікарських засобів збільшиться, і в якійсь мірі держава зможе регулювати ціни препаратів, зробити їх нижчими", - говорить він.

Про завищену вартість ліків говорять і жителі України. За даними Віктора Чумака, аптеки зловживають цінами на медпрепарати, і особливо, в період епідемій.

Так, на жарознижуючих препаратах деякі аптеки накручують по 40% маржі, а ціни на анальгін в аптечних пунктах можуть різнитися в три рази.

У Верховній Раді озвучили свою версію дорожнечі ліків в Україні. Нардепи вважають, що ціни завищені ще й через монополізацію ринку з боку мережевих аптек.

З метою змінити ситуацію, недавно народні депутати на засіданні профільного комітету Ради підтримали законопроект (№8591 - д), який передбачає комплексну реформу аптечного ринку.

"Аптечний" законопроект (№8591 - д) спрямований на те, щоб вирішити зазначені проблеми: забезпечити прозорість конкуренції, викорінити монополію мережевого аптечного бізнесу, знизити ціни на ліки і гарантувати виконання аптеками соціальної функції, наголошують його автори.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100