26.03.2019 20:11   |   

“Аптечний” законопроект рекомендовано до прийняття у першому читанні

“Аптечний” законопроект рекомендовано до прийняття у першому читанні

КИЇВ. 26 березня. АМН. Головне науково-експертне управління апарату ВР підготувало висновок щодо доопрацьованого законопроекту про регулювання роздрібного ринку ліків (№8591д). Документ опублікований на сайті ВР, передає УНН.

Так, ГНЕУ рекомендувало народним депутатам розглянути документ у першому читанні з подальшим його доопрацюванням.

“Узагальнювальний висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання”, — зазначили експерти.

Зокрема, ГНЕУ вважає за доцільне вдосконалити ліцензійні умови господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

"У цьому контексті пропонуємо вдосконалення ліцензійних умов господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами здійснювати не шляхом прийняття законодавчого акту, а шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)" від 30 листопада 2016 року № 929", - йдеться у висновку.

Крім того, експерти порадили законотворцям не деталізувати окремі положення документу.

"Наприклад: "назва аптеки повинна містити слово "аптека"… порядковий номер аптеки в області, повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи-підприємця, яка здійснює у даному місці господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами ..." (частини 3-5 ст. 194, якою доповнюється Закон); "на видному місці перед входом до аптеки розміщується інформація про назву аптечного закладу та режим його роботи ..." (ч. 6 ст. 194, якою доповнюється Закон)", - йдеться у документі.

Як писав УНН, Комітет ВР з питань охорони здоров’я 26 лютого рекомендував доопрацьований “аптечний законопроект” (№ 8591-д) до голосування в першому читанні.

Згодом, голова комітету з питань охорони здоров’я ВР Ольга Богомолець закликала парламент розглянути “аптечний” закон якомога швидше.

Нагадаємо, законопроект №8591-д передбачає, що серед засновників аптечного бізнесу обов’язково повинні бути люди з вищою фармацевтичною освітою.

Також документ пропонує обмежити розміщення аптек в Україні на відстані не ближче, ніж 300 метрів одна від одної. Однак, така норма не буде розповсюджуватися на українські селища та села.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100