30.03.2013 06:25   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Дослідники дізналися, чому деяким протипоказані переливання крові

Дослідники дізналися, чому деяким протипоказані переливання крові

КИЇВ. 30 березня. АМН. Тип крові, який може зробити переливання крові смертельним, був досліджений вченими. Цей тип крові відомий як Vel. Проблеми з ним почалися у 1952 році, коли 66-річна жінка після переливання несподівано зіткнулася з відторгненням біологічного матеріалу, пише Live Science.

Виявилося, кров викликала імунна відповідь через  якусь невідому сполуку, знайдену на еритроцитах. Більшість людей нормально реагують на цю сполуку. Але в Європі більше 200000 осіб і в Північній Америці - більше 100000, негативно реагують на Vel. Якщо таким людям необережно перелити кров, можливий розвиток ниркової недостатності і смерть.

Отже, еритроцити покриті молекулами, які можуть виступати в ролі антигенів. Вони запускають імунну відповідь. Але в нормі організм не виробляє антитіла, реагуючи на антигени клітин крові. Це відбувається тільки при попаданні чужих клітин в тіло. Подібне можна спостерігати, якщо переливають кров іншої групи..

Найвідоміші антигени лежать в основі розподілу по групах. Але є й менш поширені групи. До них відноситься Vel. Складніше всього власникам групи крові Vel-негативна. Щоб виявити дану групу крові, потрібно досить складна процедура. Не всі клініки здатні її провести.

Фахівці вирішили розібратися з Vel. Вони взяли антитіла пацієнтів з Vel-негативною кров'ю і виділили з мембран еритроцитів білок Vel. Так учені виявили молекулу SMIM1. Генетичний аналіз 70 пацієнтів показав: у кожного з них не вистачало невеликого гена, який говорив клітинам, як робити SMIM1. Також вчені зуміли розробити працездатні тести, які визначають пацієнтів з Vel-негативною кров'ю. На аналіз йде всього дві години максимум.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100