05.10.2018 10:18   |   За кордоном

В Японії хочуть дозволити редагувати гени ембріонів людини

В Японії хочуть дозволити редагувати гени ембріонів людини

КИЇВ. 5 жовтня. АМН. Експертна комісія представників міністерств охорони здоров’я та науки Японії запропонувала проект правил, що дозволили б редагування генів людських ембріонів на ранніх стадіях розвитку. Про це повідомляє видання Nature.

Запропонований проект дозволяє модифікувати гени ембріонів в наукових цілях і накладає обмеження на втручання в ембріон в репродуктивних цілях, проте юридичної заборони на це не передбачається. Даний проект з наступного місяця буде відкритим для суспільного обговорення і, в разі схвалення, набуде чинності у першій половині наступного року.

Спеціаліст з біоетики Тетсуя Ішиї з університету Хоккайдо зазначає, що оприлюднення проекту правил означає, що Японія починає змінювати нейтральну позицію щодо генної модифікації людини і заохочує наукові дослідження в цій сфері. Маніпуляції з ДНК ембріонів можуть відкрити безліч нової інформації про ранній розвиток людини. Крім того, вчені мають надію, що в майбутньому це може допомогти впоратись з генетичними мутаціями, що призводять до спадкових захворювань.

В багатьох країнах світу подібні дослідження заборонені, адже спеціалісти з етики та інші дослідники впевнені, що подібні маніпуляції можуть проводитись не тільки в медичних цілях.

Джерело: АМН
Коментарі (0)
Теги:    генетика, ген


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100