13.10.2018 11:06   |   За кордоном

Литва узаконила ліки з коноплею

Литва узаконила ліки з коноплею

КИЇВ. 13 жовтня. АМН. Депутати Сейму Литви в четвер, 11 жовтня, прийняли поправки, які узаконили медикаменти з вмістом коноплі. Про це повідомляє Delfi.

Як зазначається, за поправки до закону про контроль за медичними препаратами проголосували 90 парламентаріїв, ще троє утрималися.

"Sputnik Литва" вказує, що коноплю в медичних цілях зможуть використовувати пацієнти з розсіяним склерозом, важкою формою епілепсії, які страждають ВІЛ або СНІДом, а також онкологічні захворювання. Контроль за ліками буде строго регламентований.

Поправки до закону набудуть чинності з 1 травня 2019 року. Зараз в Литві використання конопель в медичних цілях заборонено.

Автор ідеї узаконити використання конопель в медичних цілях, депутат Миколас Маяускас, вказав, що поправки не забезпечують те, що  ""травичка" буде доступна в аптеці, що її можна буде купити і покурити перед дискотекою". "(Правки - ред.) цілком чітко (свідчать - ред.) про те, що зареєстровані в Євросоюзі ліки з вмістом коноплі під суворим наглядом лікаря будуть виписуватися хворим, що страждають на розсіяний склероз, рак, а також аутоімунні захворювання", - підкреслив депутат, назвавши прийняття поправок історичним рішенням.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100