21.11.2018 21:06   |   За кордоном

Стандартна відстань між аптеками в ЄС становить 500 метрів

Стандартна відстань між аптеками в ЄС становить 500 метрів

КИЇВ. 21 листопада. АМН. У багатьох країнах Європи діє законодавчо закріплена норма: згідно з якою відстань між аптеками не повинно перевищувати 500 метрів, передає УНН з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Це стандартна європейська відстань, яка бере до уваги інтереси маломобільних груп населення", - пише видання.

Зокрема, мова йде про Австрію, Естонію та Хорватію. Повідомляється, що в цих країнах відстань між аптеками не повинна перевищувати 500 метрів з умовою, що кожна з існуючих сусідніх аптек, як і раніше, буде мати можливість забезпечувати не менше 5,5 тис. клієнтів.

Поряд з цим, в Угорщині та Іспанії в містах з населенням понад 50 тис. жителів аптеки повинні розміщуватися на відстані не менше 250 м один від одного. Така ж норма встановлена ​​в грецьких містах з населенням понад 200 тис. жителів. Відзначається, що зараз в Греції на одну аптеку припадає 1,5 тис. жителів.

"В інших же країнах Євросоюзу ця цифра коливається від 3,5 тис. до 4 тис.", - пише видання.

Як повідомляв УНН, в законопроекті №8591 народні депутати запропонували обмежити розміщення аптек в Україні за європейським принципом - на відстані не ближче, ніж 500 метрів одна від одної.

Проти цієї норми законопроекту виступили представники великого мережевого аптечного бізнесу. Дрібний і середній бізнес, навпаки, підтримує таке обмеження.

Сьогодні "аптечний закон" (№8591) знаходиться на доопрацюванні у авторів. Чи вціліє в ньому географічна норма щодо 500 метрів - стане ясно ближче до Нового року.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100