27.03.2019 09:29   |   За кордоном

Французьким аптекам дозволили відпускати рецептурні препарати без рецепта

Французьким аптекам дозволили відпускати рецептурні препарати без рецепта

КИЇВ. 27 березня. АМН. Французькі аптеки тепер зможуть видавати більше ліків, що відпускаються за рецептом, але без рецепта - за певних умов. Цю інформацію підтвердила Національна асамблея, передає УНН з посиланням на журнал Slon.fr.

"У відповідності до нової системи пацієнти, яким потрібні ліки для лікування доброякісних і неускладнених захворювань, таких як, наприклад, певні види рецидивуючої стенокардії або циститу, поза годин роботи лікаря загальної практики, зможуть отримувати ліки безпосередньо з аптеки", - сказано в повідомленні.

При цьому, член парламенту Томас Меньє пояснив, що питання про надання рецептурних прав фармацевтам поки не варто.

"Ми лише хочемо, щоб французи отримали додатковий доступ до медичного обслуговування, з тою ж якістю і безпекою, для вирішення щоденних проблем. Таких, як стенокардія або цистит. Цю просту сечову інфекцію можна лікувати однією дозою антибіотиків", - пояснив він.

Система заснована на швейцарською системою Net Care, а також практиці аптек у Квебеку, Канаді і Шотландії.

"Ці аптеки мають право видавати ліки, які відпускаються за рецептом, у деяких випадках без рецепту. Їх робота призначена для подолання розриву між лікарями загальної практики та аптеками, тоді, коли це необхідно", - сказано в повідомленні.

Проте, є у Франції і критики ініціативи. Серед них депутат Жан-Поль Лекок, який заявили, що "нові правила ризикують створити систему "двошвидкісної медицини".

"Через такий поділ обов'язків між лікарями і фармацевтами ми побоюємося, що право на ліки буде зарезервовано тільки для тих, хто живе в хороших районах", - пояснив Лекок.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України планує ввести кримінальну відповідальність за продаж ліків без рецепта.

А депутати українського парламенту, у свою чергу, ініціювали комплексну аптечну реформу. Вона передбачена законопроектом №8591, який, серед іншого, спрямований на боротьбу з монополією мережевих аптек і на боротьбу з високими цінами на ліки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100