23.10.2019 16:17   |   За кордоном

У Литві фармацевтам дозволять проводити вакцинацію

У Литві фармацевтам дозволять проводити вакцинацію

КИЇВ. 23 жовтня. АМН. Міністерство охорони здоров'я пропонує розширити перелік фахівців, яким дозволено робити щеплення, включивши в нього медсестер, акушерок і фармацевтів. Але якщо наказ щодо перших двох вступить в силу з наступного тижня, залучення фармацевтів вимагає законодавчих змін.

Якщо аптеки будуть готові, вакцинацію вони зможуть здійснювати через рік, в жовтні 2020 р Міністр охорони здоров'я Ауреліюс Верега сподівається, що пропоновані нововведення допоможуть знизити навантаження на сімейних лікарів і підвищать доступність вакцинації.

Наказ міністра передбачає, що медсестри і акушерки самостійно оцінюють стан здоров'я пацієнта, заповнюючи спеціальні анкети і, якщо пацієнти (як діти, так і дорослі) здорові, то отримують будь-яку вакцину, необхідну згідно з календарем щеплень. Тим часом, вакцинація людей з відхиленнями в стані здоров'я залишається в компетенції лікарів.

В даний час в багатьох країнах Європейського союзу (ЄС), таких як Великобританія, Фінляндія, Норвегія, Нідерланди та Естонія, медсестри та акушерки можуть здійснювати вакцинацію. Таку практику застосовують також в США, Японії, Південної Кореї.

Фармацевтам припускають доручити щеплення дорослих проти грипу, кору і кліщового енцефаліту. Вакцинація не буде обов'язковою для всіх аптек, відзначено в повідомленні міністерства. В якості необхідних умов називають адаптацію приміщень для забезпечення якісного та безпечного обслуговування. Крім того, фармацевти повинні пройти відповідне навчання і отримати сертифікат. Тоді, можливо, мета Всесвітньої організації охорони здоров'я за охопленням пацієнтів з груп ризику протигрипозної вакцинацією - 75%, може бути досягнута.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100