03.03.2012 02:27   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

ВООЗ викорінить 10 тропічних хвороб до 2020 року

ВООЗ викорінить 10 тропічних хвороб до 2020 року

КИЇВ. 3 березня. АМН. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зробила ініціативу щодо викорінення 10 "забутих"  тропічних захворювань до 2020 року. Про це оголосила на зустрічі в лондонському Королівському коледжі лікарів глава організації Маргарет Чен, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Для досягнення мети було укладено "безпрецедентну" партнерську угоду між організаціями охорони здоров'я, фармацевтичними компаніями, урядами та приватними спонсорами.

Хворобами, на які спрямовані зусилля з контролю і викорінення, стали вісцеральний лейшманіоз, хвороба Чагаса (американський трипаносомоз), сонна хвороба (африканський трипаносомоз), лепра (проказа), лімфатичний філяріатоз, річкова сліпота (онхоцеркоз), шистосомоз, фасціольоз, трахома і передаються через грунт гельмінтози (глистні інвазії).

За оцінками ВООЗ, перераховані інфекції та інвазії стосуються більше мільярда жителів Землі і приносять багатомільярдні збитки через втрату працездатності. "Забутими" ці захворювання прозвали, оскільки вражають, переважно,  найбідніші верстви населення в країнах, що розвиваються.

Як зазначила Чен, в даний час ці стародавні захворювання ", що вважалися неодмінними атрибутами бідноти стають на коліна з приголомшливою швидкістю» завдяки науково-дослідній роботі. "Я впевнена, що поштовх у цьому напрямку, зроблений сьогодні, допоможе контролювати або викоренити практично всі ці хвороби до кінця десятиліття", - додала вона.

В рамках партнерства до 2020 року 13 великих фармкомпаній будуть щорічно поставляти в середньому 1,45 мільярда курсових доз ліків і відкриють свої "бібліотеки речовин" для сторонніх дослідників, що працюють за цільовими захворювань.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс виділить 340 мільйонів доларів протягом п'яти років на розробку нових ліків і їх доставку нужденним. Додаткову фінансову підтримку нададуть уряду США, Великобританії та Об'єднаних Арабських Еміратів, а також приватні спонсори.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100