03.03.2012 22:35   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Причиною розсіяного склерозу може бути порушення жирового обміну

Причиною розсіяного склерозу може бути порушення жирового обміну

КИЇВ. 3 березня. АМН. Розсіяний склероз з більшою ймовірністю є порушенням жирового обміну, ніж хворобою імунної системи, вважають американські дослідники, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Під час  експерименту вчені прийшли до висновку, що причина захворювання прихована в клітинному ядрі, в білкових факторах транскрипції, які контролюють поглинання, розщеплення, а також виведення з організму ліпідів. Збій в цій системі і призводить до формування склеротичних бляшок з токсичних похідних "поганого" холестерину - окислених ліпопротеїдів низької щільності. Бляшки ж, у свою чергу, запускають імунну реакцію, яка і призводить до утворення рубців на миелиновій облонці. Такі ж процеси відбуваються при виникненні атеросклерозу.

Експерти підкреслили, що на сьогоднішній день немає точного розуміння причин виникнення розсіяного склерозу. Цим захворюванням страждають понад 1,3 мільйона людей  у всьому світі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100