05.03.2012 10:29   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Освіжувачі повітря небезпечні для здоров'я

Освіжувачі повітря небезпечні для здоров'я

КИЇВ. 5 березня. АМН. Освіжувачі повітря можуть виявитися доволі  підступними. "Позбавлення від неприємних запахів", яке обіцяють їхнівиробників, може мати чимало  негативних наслідків, в першу чергу - в плані розвитку алергічних реакцій, і навіть астми, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Причина виникнення подібних захворювань - хімічні речовини, що входять до складу освіжувачів повітря, ароматичних свічок і подібних розробок. Американські дослідники з Університету Еморі (штат Джорджія) довели, що освіжувачі повітря можуть викликати напади ядухи у алергіків і астматиків, але також і сприяють розвитку захворювань дихальної системи навіть у абсолютно здорових людей, особливо - у перші роки життя.

При цьому люди нерідко не помічають такі симптоми як періодичний або хронічний нежить, чхання, відчуття закладеності носа. Більш того, невірна інтерпретація симптомів змушує людей приймати ліки від застуди, тоді як природа цих проявів - зовсім інша.

Втім,  нафтові дистиляти, бензол і формальдегід, що входять до складу багатьох освіжувачів повітря, здатні не лише викликати появу астми та алергії, але також і порушують весь обмін речовин, аж до розладу засвоюваності кальцію (і порушення щільності кісток) і навіть лейкемії.

Однак навіть освіжувачі повітря, що створені "на основі природних компонентів", не менш небезпечні, оскільки до складу входять фталати, небезпечні для людського організму речовини, які накопичуються в тканинах і поступово призводять до дисфункції репродуктивної системи.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100