05.03.2012 11:32   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Хірурги: музика дозволяє створити в операційній спокійну і при цьому робочу атмосферу

Хірурги: музика дозволяє створити в операційній спокійну і при цьому робочу атмосферу

КИЇВ. 5 березня. АМН. Хірурги, які працюють в найрізноманітніших галузях, воліють проводити операції з музичним супроводом. Дослідження було проведено у Великобританії, де з'ясувалося: більше 90% всіх хірургів під час операцій слухають музику, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

На думку медиків, саме музичний супровід дозволяє створювати в операційній спокійну і при цьому робочу атмосферу. На думку хірургів, прослуховування музики, мобілізує всю хірургічну бригаду. Приблизно 15% всіх лікарів зізналися, що іноді навіть підспівують улюбленим композиціям.

Приблизно 50% всіх хірургівслухають рок, близько 20% віддали перевагу поп-композиціям, а приблизно 10% - класику. При цьому близько 30% опитаних стверджують, що музичний супровід особливо актуальний пыд час "рядових" операцій  тому, що не дозволяє нудьгувати.

Дослідники зазначили: частіше за все з музичним супроводом користуються хірургії, що працюють в індустрії краси - у пластичній хірургії. Виняток складають фахівці, що займаються ринопластикою, тобто, пластикою носа. Крім них, вважали за краще працювати без музичного супроводу хірурги, які працюють на горлі пацієнта, а також з його вухами.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100