05.03.2012 23:10   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Депресія може бути корисною

Депресія може бути корисною

КИЇВ. 5 березня. АМН. Депресивний стан під час хвороби, як з'ясувалося, не завжди шкідливий. Американські психіатри з Університету Еморі, проаналізувавши  переваги і недоліки депресивних станів, змушені були визнати -  негативних наслідків депресій, часом менше, ніж позитивних, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

У першу чергу, це стосується депресивних станів, які супроводжують важкі захворювання. Медики дійшли висновку, що імунна система сама викликає депресивні стани під час захворювань, оскыльки  це дозволяє ефективніше протистояти хворобам.

Фахівці вважають, що депресивні стани призводять наш організм до норрми. Зниження соціальної та фізичної активності, погіршення апетиту знижують зовнішні і внутрішні навантаження, ймовірність додаткового інфікування, що дозволяє  всі ресурси організмуспрямувати на боротьбу із захворюванням.

На думку фахівців, найдавнішим регулятором імунної системи можна вважати саме депресивні стани. Стрес, який є причиною депресії супроводжував фізичні конфлікти - бійки, битви. Результат цих битв очевидний - поранення та  вірогідність інфікування.

Таким чином, стрес, викликаючи депресивні стани, призводив до зниження активності і залишав максимум ресурсів для боротьби з можливими інфекціями. Більш того, фахівці стверджують, що навіть розлад сну, що характеризує депресію, для древніх людей був життєво необхідним - адже саме під час хвороби людина найбільш вразлива для зовнішніх впливів і ворогів. Розлад сну, в свою чергу, дозволяло своєчасно виявляти зовнішню небезпеку та уникати її.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100