05.03.2012 22:54   |   За кордоном
Автор: Дарія Шамаєва

ЄС змушує Грецію штрафувати своїх лікарів

ЄС змушує Грецію штрафувати своїх лікарів

КИЇВ. 5 березня. АМН. Відтепер фармацевтичні компанії повинні кожен квартал покривати перевитрата встановленого ліміту на лікарські препарати, говориться в новому законі, прийнятому Парламентом Греції, повідомляє The Pharma Times.

Даний закон входить в список вимог, висунутих ЄС, Європейським Центральним банком і Міжнародним валютним фондом. Реалізація заходів необхідна для отримання фінансової допомоги від Євросоюзу.

Отже, фондам соціального страхування Греції не можна витрачати більше 2,88 млрд євро на лікарські препарати. А з 1 квітня лікарів зобов'язали виписувати рецепти на засоби десяти найпоширеніших терапевтичних груп виключно у формі дженериків, що відрізняються зниженою вартістю в порівнянні з оригінальними препаратами. З першого червня дане правило перекочує щодо всіх ліків, компенсуються державою.

Прирівняли неналежне призначення лікарських препаратів (виписування, наприклад, не найдешевшого аналогу) до кримінального злочину. До речі, якщо лікар випише рецепт від руки, а не скористається електронною системою, його оштрафують на один євро.

Всі ці заходи покликані підвищити частку дженериків на ринку Греції з 18% (один з найнижчих показників по Європі) до середнього рівня в 50%. За словами міністра охорони здоров'я Андреаса Ловердоса, протягом найближчого року витрати скоротяться на один мільярд євро. Він упевнений: в переході на дженерики немає нічого страшного. Просто їх репутацію хтось підриває.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100