06.03.2012 05:34   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Білий хліб "вбиває" жінок

Білий хліб "вбиває" жінок

КИЇВ.6 березня. АМН. Багаті вуглеводами продукти, які швидко перетворюються на глюкозу і потрапляютьу кров, особливо небезпечні для жінок. Вчені з Національного онкологічного інституту в Італії з'ясували, що вони підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань саме у жінок - у чоловіків такого ефекту не виявили, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Під час дослідження, учені звернули увагу не лише  на кількість спожитих вуглеводів, а й на їх глікемічний індекс, що визначає, наскільки швидко  підвищується рівень глюкози в крові після вживання конкретних продуктів. За учасниками експерименту спостерігали протягом восьми років, вивчивши раціон і стан здоров'я більш ніж 15 000 чоловіків і 32 тисяч жінок.

З'ясувалося, що серед жінок, які вживали багато вуглеводів з високим глікемічним індексом, серцево-судинні захворювання зустрічалися в двічі частіше, ніж у тих, хто намагався їх уникати. Дослідники вважають, що на процес підвищення рівня глюкози в крові впливають гормони: жіночий естроген прискорює цей процес, а чоловічий андроген - уповільнює.

На думку авторів дослідження, вуглеводи з високим глікемічним індексом сприяють підвищенню концентрації в крові жирних кислот і зниження рівня хорошого холестерину, що і стає сильним фактором ризику для розвитку серцевих захворювань.

Вчені підкреслюють, що негативний впливає  на серцево-судинну систему  часте свживання продуктів з високим глікемічним індексом, а не вуглеводів взагалі.

Високий глікемічний індекс у вівсяних пластівців, білого хліба і білого рису. Низький індекс - у продуктів з цілісного зерна. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100