07.03.2012 06:17   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

У Білорусі запровадять обов'язкову профілактику раку шийки матки

У Білорусі запровадять обов'язкову профілактику раку шийки матки

Щодня в Білорусі виявляють 2-3 нових випадки раку шийки матки. І кожен день ця хвороба забирає життя однієї жінки в країні.

За інформацією головного позаштатного онкогінеколога МОЗ, доцента кафедри онкології Білоруської медичної академії післядипломної освіти Світлани Шелкович, в країні почали запроваджувати програму скринінгу шийки матки. "Скринінг" перекладається з англійської як "відсів". Мета скринінгу - виділення групи жінок, що потребують більш детального обстеження на предмет виявлення хвороби, передає БЕЛТА.

"Планується створити систему активного виклику всього населення. Кожну жінку будуть запрошувати для цитологічного дослідження згідно з календарем профоглядів. Систему скринінгу планується найближчим часом випробувати в двох поліклініках міста Мінська, надалі запровадити у всій республіці. Скринінг ефективний, коли охоплює не менше 80 % населення країни ", - повідомила Світлана Шелкович.

Програму скринінгу вже ввели на всій території Євросоюзу. Крім заходів, спрямованих на профілактику раку шийки матки, в Білорусі буде здійснюватися скринінг чоловіків на виявлення схильності до раку передміхурової залози.

Рак шийки матки є єдиним інфекційним захворюванням серед онкологічних. Він викликаний вірусом папіломи людини. Половина жінок у віці від 18 до 25 років заражена цим вірусом, але тільки у 5% інфікованих розвивається передраковий стан та рак. Тому вкрай важливо почати лікування на стадії передраку. В цьому випадку сучасна медицина гарантує стовідсоткове одужання, - зазначила фахівець.

У порівнянні з іншими онкологічними хворобами, раку шийки матки найлегше запобігти. Незважаючи на це, дане захворювання посідає друге після раку молочної залози місце в світі за поширеністю серед жінок.

Рак шийки матки щороку в Білорусі захворюють від 720 до 1 тисячі жінок (захворюваність - 18,3 на 100 000 жінок). Від цієї хвороби щороку помирають 300-350 осіб (смертність - 6,2 на 100 000 жінок), повідомляє Фонд ООН в області народонаселення (ЮНФПА) в Білорусі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100