08.03.2012 09:01   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

460 жінок-офіцерів служить в Збройних силах Білорусі

460 жінок-офіцерів служить в Збройних силах Білорусі

КИЇВ. 8 березня. АМН. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони Білорусі, в даний час в Збройних силах країни служать близько 4,5 тисячі жінок-військовослужбовців. Більше 460 з них - офіцери.

У військових навчальних закладах країни навчаються 20 дівчат. 18 з них - у Військовій академії (11 - на факультеті зв'язку та автоматизованих систем управління, 7 - на авіаційному факультеті).

Переважна більшість офіцерів-жінок проходять службу на посадах військових лікарів, психологів, перекладачів, юристів. Деякі очолюють відділення у військових комісаріатах. Але їх службова діяльність не обмежується тільки цими спеціальностями. Перелік військово-облікових спеціальностей офіцерського складу Збройних сил, що діє в даний час, передбачає можливість проходження жінками військової служби на посадах командного, інженерного, технічного, військово-гуманітарного, ідеологічного, педагогічного та медичного профілів.

Найчисельнішою в армії - близько 3 тисяч - як і раніше залишається категорія жінок, які проходять службу на посадах солдатів і сержантів. Їх прийом здійснюється в добровільному порядку на контрактній основі.

Підготовка жінок-прапорщиків з 2003 року ведеться і на базі 72-го Об'єднаного навчального центру підготовки прапорщиків та молодших спеціалістів Збройних сил. На даний момент в Збройних силах понад 1,100 жінок-прапорщиків.

В процесі проходження служби жінки користуються тими ж правами, що і чоловіки, і нарівні з ними виконують посадові обов'язки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100