08.03.2012 04:57   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Після прийняття рішення пари не прислухаються до порад інших людей

Після прийняття рішення пари не прислухаються до порад інших людей

КИЇВ. 8 березня. АМН. Американські психологи Юлія Мінсон і Дженіфер Мюллер з університету Пенсільванії виявили, що якщо люди удвох приймають рішення, то у них виникає самовпевненість, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Мінсон і Мюллер провели дослідження за участю 252 осіб. Психологи попросили учасників зробити припущення про величину дев'яти показників, пов'язаних з географією, демографією і економікою США, самостійно або після обговорення в парі. В останньому випадку відповіді були більш точними.

На другому етапі психологи запропонували піддослідним ознайомитися зі значеннями, які були запропоновані іншими учасниками або парами учасників. Після цього свої відповіді дозволялося виправити. Таким чином, фінальна відповідь могла бути результатом спільної роботи двох, трьох або чотирьох осіб. Кожен учасник дослідження повинен був також оцінити свою впевненість у відповідях.

Щоб підвищити мотивацію, вчені обіцяли учасникам винагороду в розмірі 30 доларів за кожен з двох етапів оцінки. З цієї суми віднімалося по долару за кожен відсоток, на який відповідь була невірною.

Після перевірки результатів з'ясувалося, що учасники, які приймали рішення самостійно, на другому етапі прислухалися до думки інших і дали більш точну відповідь. Ті, хто приймав рішення в парах, наполягали на своєму, тому їх результат не покращився.

"Люди, які прийняли рішення удвох, більш впевнені в своїй думці. В результаті вони менше прислухаються до суджень інших людей", - говорить Мінсон.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100