08.03.2012 10:54   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Не сідайте в літаку біля вікна

Не сідайте в літаку біля вікна

КИЇВ. 8 березня. АМН. Якщо на  вас чекає довгий переліт (більше чотирьох годин), краще не сідати біля вікна, інакше ви ризикуєте заробити тромбоз глибоких вен, радять лікарі. А ось, згідно з новою директивою Американського коледжу пульмонологів, пити на борту можна. Ризик це не підвищує, пише The Telegraph.

Втім, уважніше обирати місця варто людям, що перенесли нещодавно операцію, хворі на рак, зайва вага, тим кому за 70 років і є обмеження в пересуванні. Також побоюватися потрібно вагітним і жінкам.

Найбільший ризик відзначається при перельоті, що триває 8-10 годин. Але якщо переліт займає менше часу, все одно рекомендується періодично вставати, потягатись. Коли ж ви сидите біля вікна, це важко. Не роблячи подібну розминку, не виключено розвиток смертельно небезпечної легеневої емболії.

А людям із груп ризику також варто задуматися про покупку компресійних панчіх "для літака". Але от від аспірину та інших засобів, що розріджують кров, краще відмовитися.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100