09.03.2012 10:27   |   За кордоном
Автор: Дмитро Зезюлін

Країн Балтії побудують спільну АЕС

Країн Балтії побудують спільну АЕС

КИЇВ. 9 березня. АМН. Країни Балтії вирішили будувати спільну для регіону атомну електростанцію. Її буде збудовано на засадах концесії на місці закритої Ігналінської АЕС. Про це домовились глави урядів трьох балтійських країн під час зустрічі Балтійської Ради Міністрів, яка 7 і 8 березня відбулася неподалік містечка Прєнай на півдні Литви, повідомляє BBC.

У зустрічі брали участь прем’єри Литви, Латвії і Естонії Андрюс Кубілюс, Валдіс Домбровскіс і Андрус Ансіп, а також директор Генеральної дирекції з енергетики і транспорту Єврокомісії Петер Фаросс і керівництво компанії Hitachi.

Згідно концесії атомна станція коштуватиме 5 мільярдів євро, її має будувати японський концерн Hitachi, який на сьогодні є провідним виробником атомних реакторів. Концерн на засадах консорціуму об’єднався з американським велетнем General Electric. Ці два гіганти пообіцяли, що мають намір збудувати в Балтії найбезпечнішу в світі АЕС, використовуючи реактор типу ABWR.

Нагадаємо, нещодавно Президент Білорусі Олександр Лукашенко,приймаючи вірчі грамоти у нового посла Японії Тікахіто Харада, заявив, що якщо Японія вирішить побудувати десь нову АЕС, то Білорусь повинна бути в списку перших.

"Ви повинні у нас побудувати красиву, гарну атомну станцію, а японці вміють це робити, на мій погляд, не гірше, а значно краще від тих, хто вміє це робити" – сказав О.Лукашенко.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100