10.03.2012 12:48   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Американці назвали миндалини джерелом Т-лімфоцитів

Американці назвали миндалини джерелом Т-лімфоцитів

КИЇВ. 10 березня. АМН. Американські вчені виявили, що Т-лімфоцити утворюються не лише  в тимусі, а й в миндалинах. Відкриття зробила група фахівців під керівництвом Артура Джеймса, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Миндалини  - це скупчення лімфоїдної тканини в ротовій порожнині і носоглотці. Вони виконують захисну функцію, утримуючи інфекційні агенти, які потрапляють в організм з повітрям. Джеймс і його колеги вивчали миндалини, видалені у дітей під час  тонзилектомії.

У зразках тканин дослідники виявили п'ять різних популяцій попередників Т-лімфоцитів. Клітини в цих популяціях відповідали  Т-лімфоцитам, що знаходяться на різних стадіях розвитку в тимусі (вилочкова залоза). Вчені також з'ясували, що утворення лімфоцитів відбувається в ділянках, прилеглих до сполучної тканинни  каркаса миндалин.

Група Джеймса провела низку експериментів, показавши, що попередники Т-лімфоцитів з миндалин  можуть розвинутися в зрілі клітини в лабораторних умовах. Крім того, клітини деяких популяцій виявилися здатними перетворюватися у природних кілерів. Ці лімфоцити атакують злоякісні клітини, а також клітини, уражені вірусами.

За словами дослідників, їм вперше вдалося довести, що Т-лімфоцити можуть розвиватися за межами вилочкової залози. Проте ученим поки не вдалося з'ясувати, де відбувається дозрівання клітин, що утворилися в мигдалинах.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100