10.03.2012 14:14   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Пережитий біль зберігається в нейронах

Пережитий біль зберігається в нейронах

КИЇВ. 10 березня. АМН. Раніше неврологи вже фіксували, проте не могли пояснити ефект фантомних болів ", що виникають" в ампутованих кінцівках, а також той факт, що людина, що переживає повторно якесь хворобливе відчуття, реагує на нього сильніше і нерідко ще до того, як почалося переживання болю, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Дослідження показало, що будь-болюче відчуття, яке триває більше 5-7 хвилин, зберігається в "пам'яті" нейронів, в нервовій системі людини. Ключовим елементом процесу "запам'ятовування" больових відчуттів виявилася протеінказа PKMzeta. Саме вона, за допомогою посилення взаємодії між нейронами, сприяє накопиченню і збереженню "фізичної" пам'яті про біль. Чим тривалішою або відчутнішим  була біль, тим вище рівень PKMzeta в ЦНС (центральної нервової системи). У свою чергу, чим вище рівень PKMzeta, тим більше чутливість до болю, тобто, тим нижче больовий поріг.

Дослідники, з'ясувавши цей взаємозв'язок, провели ще низку експериментів, метою яких було знизити больову чутливість. І виявилося, що блокування активності PKMzeta знижує гіперчутливість і допомагає зменшити хронічні болі.

На думку авторів дослідження, його результати будуть особливо важливі для тих типів больових відчуттів, які не піддаються корекції за допомогою традиційних медикаментозних засобів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100