13.03.2012 00:24   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Жінки старше 40 років схильні до стоматологічних фобій

Жінки старше 40 років схильні до стоматологічних фобій

КИЇВ. 13 березня. АМН. Жінки старше 40 років більше за інших груп пацієнтів схильні стоматологічним страхів і фобій. Таке відкриття зробили австралійські вчені з університету Сіднея на чолі з доктором Аванті Карви, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Група дослідників протягом п'яти років вивчала страхи і фобії, пов'язані з відвідуванням стоматологічного кабінету. Вчені намагалися відокремити справжні фобії від звичайного дискомфорту, що викликається у пацієнтів присутністю в роті голок, сверел та інших гострих предметів. У результаті дослідження виявилося, що жінки середньої вікової групи більше за інших пацієнтів боялися йти до дантиста і розповідали про психологічні травми, викликаних відвідуванням зубного лікаря в минулому.

Багато хто з цих жінок постраждали від щелепно-лицьової травми або грубого поводження зубного лікаря. У тих, хто відчуває стоматологічні фобії, спостерігається підвищений рівень тривожності і чутливості до стресових ситуацій, вони погано переносять біль.

Деякі настільки бояться лікувати зуби, що при слові "стоматолог" увони жахаються, зазначає Аванті Карвах. Такі люди не можуть перебувати в стоматологічному кріслі без загальної анестезії або прийому сильних заспокійливих засобів.

Згідно з результатами дослідження, люди зі стоматологічними фобіями можуть терпіти зубний біль до 17 днів, не звертаючись до лікарів. Звичайні пацієнти звертаються за лікуванням протягом трьох діб.

"Незважаючи на досягнення в стоматологічній практиці, до 40 відсотків мешканців західних країн відчувають страх при поході до дантиста. Ці страхи реальні і складаються з безлічі факторів, тому їх не можна ігнорувати", - коментує результати дослідження доктор карвах.

Надалі група австралійських вчених має намір виявити специфічні пускові чинники стоматологічних фобій і використовувати ці знання при лікуванні пацієнтів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100