13.03.2012 01:06   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Ізраїль став лідером по застосуванню медичної марихуани

Ізраїль став лідером по застосуванню медичної марихуани

КИЇВ. 13 березня. АМН. Ізраїль став світовим лідером із застосування марихуани в медичних цілях, повідомляє портал ynetnews.com. Ця заява була зроблена на засіданні комісії Кнесету з боротьби з наркотиками.

За даними, наведеними на засіданні комісії, в Ізраїлі близько 9000 пацієнтів отримали рецепти на лікувальний канабіс. Це на 57 відсотків більше, ніж у 2011 році. До закінчення 2012 року з прогнозами Міністерства охорони здоров'я, це число зросте до 11 000 чоловік. Для порівняння, в Канаді, яка посідає  друге місце в світі, за медичними показаннями марихуану приймають 1350 пацієнтів, в Англії - 850.

Незважаючи на широке медичне застосування каннабіса, представник поліції Еяль Зільберман повідомив на засіданні, що близько 15 тонн лікарськихї конопель щорічно потрапляє на чорний ринок. Її доступність в нелегальному продажу він пояснив поганою охороною полів з коноплею. Ділянки, на яких вирощують канабіс, огороджені низькими парканами і не охороняються. Ці землі розташовані поряд з місцями громадського користування, такими як парки та торгові центри. "Два роки ми посилали листи і попереджали Міністерство охорони здоров'я, що доступ в ці місця повинен бути обмежений, але нічого не відбулося", - пояснив Зільберман.

Глава Ізраїльської асоціації для просування медичного каннабіса Ліат Бенні заявила на засіданні, що галузь регулюється погано, а виробники не проходять спеціального навчання.

Вислухавши дані про стан справ у промисловому виробництві конопель, один з учасників засідання прийшов до висновку, що в найближчі місяці варто організувати поїздку на поля, де вирощують каннабіс для медичного застосування.

Два роки тому Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю прийняло рішення про створення агентства, яке буде займатися всіма питаннями, пов'язаними з лікувальною марихуаною. Це засіб було офіційно дозволено до застосування в Ізраїлі в 1999 році.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100