13.03.2012 09:57   |   За кордоном
Автор: Дмитро Зезюлін

В Ірані все більше страчують людей

В Ірані все більше страчують людей

КИЇВ. 13 березня. АМН. Спеціальний доповідач з питання про становище в галузі прав людини в Ірані Ахмед Шахід представив Раді ООН з прав людини доповідь по Ірану. У ній повідомляється про проблеми правосуддя: катування, страти, переслідування і залякування правозахисників, порушення прав громадян країни на мирні зібрання, повідомили АМН в прес-службі ООН.

Ахмед Шахід повідомив Раді про те, що його прохання про відвідування Ірану залишилася без уваги в Тегерані. Він не зміг особисто відвідати країну і ознайомитися з ситуацією з правами людини. У зв'язку з цим спеціальному доповідачу довелося підготувати доповідь на основі бесід зі 140 правозахисниками, представниками неурядових організацій, жертвами і просто очевидцями.

"Це явне небажання співпрацювати лише підживлює стурбованість з приводу ситуації з правами людини в країні", - зазначив Ахмед Шахід.

Співрозмовники повідомили спеціальному доповідачу про грубі порушення прав людини, в тому числі - про довільні арешти, розміщення підозрюваних в одиночні камери, відмови у наданні доступу до адвокатської допомоги. Багато заарештованих піддавалися катуванню у час допитів.

Ахмед Шахід розповів про зростання числа страт в Ірані. У 2011 році смертної кари піддалися 600 засуджених. При цьому до вересня така доля спіткала 200 осіб, а до кінця року це число зросло до 600. Серед страчених були особи, засуджені за причетність до незаконного обігу наркотиків.

Представник ООН зазначив, що в іранських в'язницях перебувають правозахисники та активістки жіночих рухів, а також 42 журналісти.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100