13.03.2012 09:57   |   За кордоном
Автор: Дмитро Зезюлін

В Ірані все більше страчують людей

КИЇВ. 13 березня. АМН. Спеціальний доповідач з питання про становище в галузі прав людини в Ірані Ахмед Шахід представив Раді ООН з прав людини доповідь по Ірану. У ній повідомляється про проблеми правосуддя: катування, страти, переслідування і залякування правозахисників, порушення прав громадян країни на мирні зібрання, повідомили АМН в прес-службі ООН.

Ахмед Шахід повідомив Раді про те, що його прохання про відвідування Ірану залишилася без уваги в Тегерані. Він не зміг особисто відвідати країну і ознайомитися з ситуацією з правами людини. У зв'язку з цим спеціальному доповідачу довелося підготувати доповідь на основі бесід зі 140 правозахисниками, представниками неурядових організацій, жертвами і просто очевидцями.

"Це явне небажання співпрацювати лише підживлює стурбованість з приводу ситуації з правами людини в країні", - зазначив Ахмед Шахід.

Співрозмовники повідомили спеціальному доповідачу про грубі порушення прав людини, в тому числі - про довільні арешти, розміщення підозрюваних в одиночні камери, відмови у наданні доступу до адвокатської допомоги. Багато заарештованих піддавалися катуванню у час допитів.

Ахмед Шахід розповів про зростання числа страт в Ірані. У 2011 році смертної кари піддалися 600 засуджених. При цьому до вересня така доля спіткала 200 осіб, а до кінця року це число зросло до 600. Серед страчених були особи, засуджені за причетність до незаконного обігу наркотиків.

Представник ООН зазначив, що в іранських в'язницях перебувають правозахисники та активістки жіночих рухів, а також 42 журналісти.

Джерело: АМН