14.03.2012 00:44   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Нові ліки для сердечників - зміїна отрута

Нові ліки для сердечників - зміїна отрута

КИЇВ. 14 березня. АМН. Вчені однієї  з американських клінік отримали грант в $ 2,5 млн на вивчення зміїної отрути у лікуванні пацієнтів з інфарктами. Можливо, кардіологи отримають нові ліки, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Як заявив автор групи дослідників доктор Фернандо Мартін, основна робота його команди буде спрямована на вивчення лікарського потенціалу активатора гуань циклазу - пептиду під назвою cenderitide - для зниження рівня кардіологічних і ниркових ушкоджень, що провокуються інфарктом міокарда. Дослідники спробують визначити, чи може терапія зміїною отрутою запобігти погіршенню роботи серця і нирок після інфаркту, а значить скоротити можливе подальше пошкодження серця.

Дослідники винайшли cenderitide для активації двох типів рецепторів гуань циклазу, що володіють унікальною здатністю диференціювати цей пептид з інших гуань ціклазной стимулюючих пептидів. Cenderitide називають "дизайнерським пептидом", який добувають з отрути змії під назвою зелена мамба.

Вважається, що ця речовина може допомогти запобігти таким смертельно небезпечні серцево-судинні ускладнення, як інфаркт і гостра серцева недостатність. До останнього часу медицина активно застосовувала зміїну отруту  як основний компонент для створення болезаспокійливих і протизапальних ліків. Такими препаратами лікують хвороби периферійної нервової системи.

Так звані курареподібні препарати використовують в медицині для розслаблення скелетної мускулатури при сильних спазмах та операціях. Це одні з ефективних  ліків з категорії м'язових релаксантів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100