14.03.2012 01:15   |   За кордоном
Автор: Тетяна Ганницька

Сушені помідори заражають жовтяницею

Сушені помідори заражають жовтяницею

КИЇВ. 14 березня. АМН. Сушені томати, популярні серед елітних кухарів, можуть бути пов'язані зі спалахом смертельно небезпечного гепатиту. Відразу у сімох пацієнтів після вживання томатів розвинувся інфекційний гепатит А, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Невеликий спалах жовтяниці зафіксовано у Великобританії. Причина -  заражені продукти. Експерти вважають, що частина сушених томатів або іншої їжі, що містить штам гепатиту А, може знаходиться все ще в продажу або на кухнях громадян. Це пов'язано з тим, що сучасні системи контролю не в змозі зафіксувати вірус своєчасно. Крім того, медики не знають, який бренд, що випускає сушені томати, відповідальний за зараження.

Цей різновид гепатиту А ідентичний  вірус, задіяному в ході попередньої спалаху хвороби, яка була зафіксована в Нідерландах. Її джерелом також стали сушені томати. При цьому з хворих у Великобританії ніхто не бував в Нідерландах протягом трьох останніх місяців, так само як і в будь-якій країні з тривожною ситуацією в плані захворюваності гепатитом. Але всіх пацієнтів об'єднує те, що вони з'їли "відчутне кількість сушених томатів".

В останні роки цей продукт став популярним на кухнях представників середнього класу.  Вірус гепатиту А переноситься з екскрементами людини. Він може передаватися через заражену воду або продукти, особливо як наслідок поганої гігієни під час приготування їжі.

Це єдина поширена харчова хвороба, від якої можна захиститися за допомогою вакцини. Симптоми гепатиту А розвиваються, в середньому, через 28 днів після інфікування. Вони включають втрату апетиту, біль, шлунковий дискомфорт, жар і втому. Можливий також свербіж і жовтяниця. У важких випадках токсини атакують печінку, що призводить до ускладнень, небезпечних для життя.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100