13.03.2012 23:01   |   За кордоном
Автор: Анна Бельдій

Чорні трансплантології обманюють донорів

Чорні трансплантології обманюють донорів

 

КИЇВ. 13 березня. АМН. Торговці органами обманюють донорів і не платять їм обіцяну винагороду, пишуть західні ЗМІ.

Торгівля органами процвітає в Бангладеш, країні, де 78 відсотків громадян живуть менш ніж на два долари в день. Середня ціна нирки на чорному ринку становить 100 000 така (близько 1400 доларів). Ця цифра поступово знижується через велику кількість бідняків, які хочуть продати органи, щоб прогодувати сім'ю.

Американський антрополог опитав 33 особи, які продали свою нирку, і виявив, що вони не отримали обіцяних грошей, а після операції зіткнулися з проблемами зі здоров'ям. В результаті донори стали непрацездатними, тому відчувають жорстоке почуття сорому і впадають в депресію.

Багато посередники і реципієнти, за його даними, - вихідці з Бангладеш, нині є громадянами інших держав. Оскільки продаж органів нелегальна, посередники підробляють документи й оформляють продаж під виглядом сімейного донорства. Потім донор і реципієнт зустрічаються в медичній установі, найчастіше розташованому за кордоном. Більшість з опитаних людей оперувалися в Індії. Лікарі та посадові особи в лікарнях закривають очі на незаконні дії, оскільки також мають з цього прибуток.

Лікар вважає, що чорний ринок процвітає в тому числі завдяки відсутності можливості заповідати свої органи після смерті в країнах третього світу. Він пропонує ввести таку систему і популяризувати її через ЗМІ.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100